E-Fatura, E-Defter, E-Arşiv Fatura Uygulamaları Seminerimiz Yoğun Bir Katılımla Yapıldı

news-details

E-Fatura E-Defter, E-Arşiv Fatura Uygulamaları Seminerimiz Gazi Üniversitesi 100 Yıl Konferans Salonunda yoğun bir katılımla yapıldı.Açılış konuşmasında Oda Başkanı Ali  Şahin Oda olarak bu tür eğitimlere önem verdiklerini ve eğitimlerin kesintisiz devam edeceğini belirtti.Bu kapsamda 26-27 Kasımda bilirkişiliğe müracaat eden meslektaşlara iki günlük bilirkişilik eğitimi verileceği bilgisini aktardı.

Uzlaştırmacılık konusunda bilgi veren başkan bu konunun diğer ülke uygulamalarını da dikkate alınarak uzlaştırmacı olmak için Hukuk Fakültesi mezunu olma şartının aranmadığını örneklerde başarılı uygulamaların olduğu gözlenerek, Ülkemiz açısından da uzlaştırma uygulama ve kültürünün yaygınlaştırmasını teminen hukukçu olmayanlarında bu görevi yapabileceklerini belirtti. Bunun içinde kamuoyu oluşturmak için meslektaşlarında destediğine ihtiyaç duyulduğunu, bu desteğinde mecliste grubu bulunan partilerin grup başkanlarına fax. tel. mail yoluyla yapılabileceğini belirtti.

Mesleki gündemin dışında ülke gündeminde yaşanan olaylara da duyarsız kalınamıyacağını belirten Bşk.Ali Şahin Siirt' te meydana gelen kazaya değinerek işçi ölümlerinde Avrupa birincisi ve dünya üçüncüsü olduğumuzu bunun bir kader olmadığını ve kar hırsının insan hayatının önüne geçmemesi gerektiğini belirttikten sonra mecliste görüşülmek için hazırlanan ve toplum arasında tecavüzcülere af tasarısı olarak bilinen düzenlemenin insanın kanını donduracak bir gelişme olarak nitelendiren ve şiddetle kınayan  başkan katılımcılardan yoğun bir alkış aldı.

Daha sonra seminer sunucularına teşekkür ederek başarılı bir seminer olması temennisiyle konuşmasını tamamladı.

İçerik Fotoğrafları

Sosyal Medyada Paylaş