Gelir Vergisi Seminerimiz Yoğun Katılımla Yapıldı

news-details


Gelir Vergisi seminerimiz yoğun bir katılımla yapıldı. Açış konuşmasında Başkan Ali Şahin Kelimelerin kifayetsiz kaldığı anlar vardır. İşte o anları yaşıyoruz. Cümleler boğazımıza takılıyor diyerek konuşmasına başladı.

Başkan Ali Şahin konuşmasında şunları söyledi. Kızgınız öfkeliyiz 36 şehidimiz var, 36 canımızı kaybettik. Bu öfkemizin bir kısmı da gerekli önlemleri almadan onları oraya gönderenlere.

Emekli Tuğamiral Türker Ertürk diyor ki Silahlı kuvvetlerin yaptığı yoğun sevkiyat ve operasyon hakkında Mehmetçik bu koşullarda ölüme gönderiliyor. Çünkü bir yere konuşlandırmak için asker gönderiliyorsa hava sahasının kontrolünde, intikal sırasında da yakın hava desteğine ihtiyaç vardır.

Bu koşullarda asker gönderilerek acaba askerlerin şehit olmasıyla içeride kamuoyu desteğimi yaratılmaya çalışılıyor, sorusu akla geliyor dedi.

İnternetin fişini çekmek yerine Mehmetçiği Ortadoğu Bataklığından çekin.

Aslında düştüğümüz konum şu diyoruz ki Eyyy Rusya hava sahasını aç ta seni Suriye'de yenilgiye uğratayım.

Nato'yu toplantıya çağırıyoruz. (ABD Emperyalizmi ve Nato'nun Alçaklığını bir kenara bırakıyorum. Yıllardır 68 gençliğinden beri söylediğimiz Türkiye Nato'dan çıkmalıdır.)  5 madde burada işlemiyor çünkü olay Türkiye sınırları içerisinde meydana gelmedi.

Şehitler sayılardan ibaret değildir. Birkaç şehidimiz var diye olayı önemsizmiş gibi gösteremezsiniz. Aslında bir şehit bir şehitten ibaret değildir. Annesi babası eşi çocukları halası teyzesi amcası dayısı kuzenleri o kadar çokturlar ki. Ama Bir şehit annesinin dediği gibi.

Şehidin helvası sizin evde kavrulmadığı sürece size hep tatlı gelecektir.

Şehitlere bir bakın hepsi yoksul çocukları. Niye bu böyle peki; Bu konuyla ilgili en güzel sözü Ali Şeriati söylemiş. Şehitlik diye sorgusuz sualsiz cennete gidilecek bir makam gerçekten olsaydı. Zenginler o makamı fakirlere bırakmazdı.

Bugün şehitlerin o canım çocukların anıları önünde saygı ile eğiliyoruz. Onları yaşatamadığımız için de onlardan özür diliyoruz.

Şimdi Avrupalıların desteğini almak için şantaj yapıyoruz. Diyoruz ki Eyyy Avrupa elimdeki en önemli koz olan (Sanki güdümlü füze gönderiyormuş gibi) Mültecileri sana gönderiyorum.

Bugün ihtiyacımız olan bitmeyen çatışmalar ve misliyle verilen karşılıklar değil tek bir askerimizin dahi kaybedilmeyeceği koşulların oluşturulmasıdır. Bugün hepimizin görevi bu ülkenin çocuklarının güven içinde dönüşünü sağlamak, bölgemize yönelik Emperyalist planları bozacak barış ve kardeşlik adımlarını atmaktır.

GEKAP ve yaşadığımız sorunlar. 9-10-11 Mart Antalya'da seminer düzenlenecektir.

SGK ile Bir çalıştay yapıldı ve Gelir İdaresi ile bir toplantı yapıldı onların detayını TÜRMOB temsilcimiz TÜRMOB genel saymanımız Levet DEMİRÖZ arkadaşımız sizi bilgilendirecek.

Bir duyuru yapmak istiyorum.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında 9 Mart Pazartesi günü ASMMMMO konferans salonunda BİR KABURGA SANCISI isimli tiyatro oyunu sergilenecektir.

Bir ekonomik krizin olmadığı ve benim gibilerin dillendirdiği bir dönemde Petrol Ofisi ile %7,5 indirimli Akaryakıt ile Bir Elektrik firmasıyla %15 indirimin faturalara yansıtılması için anlaşma yapıyoruz.

Bir de Eğitimleriyle bizleri yalnız bırakmayan YMM Murat Yıldız ve SMM Serkan Kumdakcı hocalarımıza teşekkür ediyoruz.

Sosyal Medyada Paylaş