Kuruluş Gecesi ve Basın

news-details

ASMMMO'NUN 30.YIL COŞKUSU

Ankara Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası(ASMMMO) 30.kuruluş Yıldönümü etkinlikleri dolayısıyla Nazım Hikmet Kongre ve Kültür  Merkezi'nde  Grup Abdal konseri düzenlendi.

Ankara Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası 30.kuruluş Yıldönümü etkinlikleri dolayısıyla Grup Abdal konseri düzenlendi. 14 bin üyesiyle Ankara'nın ikinci büyük sivil toplum kuruluşu olan ASMMMO üyeleri 30.yıl gururunu Grup Abdal konseriyle kutladı. Konser öncesi ASMMMO'nun kurucularına  teşekkür  plaketi verildi.

ASMMMO Başkanı Ali Şahin Konser öncesi yaptığı konuşmada 30 yılı devirmenin haklı gururunu yaşadıklarını ifade ederken yeni uygulamaların zaten zorluk içerisinde yürüttükleri mesleklerini biraz daha zorlaştırdığını kaydetti. Şahin bunun üstesinden geleceklerini sözlerine ekledi.

 

 

BAŞKAN ŞAHİN ELEŞTİRDİ

Yapılan çılgın projeleri de eleştiren Şahin, projelerden hem sağlıklı sonuç alınamadığını hem de vergilerle halkın sırtına büyük bir yük bindirildiğini ifade etti. Bütçenin bu savurganlıklardan dolayı açık verdiğini bu açığın kapatılması içinde dar gelirlilerin hayatını zorlaştıran dolaylı vergilerle bu açıklar kapatılmaya çalışılıyor dedi. Vergi yükünün halkın sırtında olduğunu bununda ileride sosyal patlamalara neden olabileceği uyarısında bulundu. 

Laiklik konusunda da düşüncelerini belirten ASMMMO Başkanı Ali Şahin , laiklik ilkesine aykırı uygulamalarla günden güne karanlık uygulamaların sisteme eklendiğini ama kendilerinin bu uygulamalara karşı yasal zeminde mücadele ettiklerini ve edeceklerini vurgularken ; Başkan Şahinin konuşması konsere gelenler tarafından alkış aldı.

 

 

ETKİNLİĞE İLGİ BÜYÜKTÜ

Etkinliğe CHP Ankara Milletvekilleri Ali Haydar Hakverdi ve Nihat Yeşil'in yanı sıra , çok sayıda sivil toplum temsilcisi katıldı.

Büyük bir katılıma sahne olan ASMMMO 30. Yıl konserine basın kuruluşlarının ilgisi büyüktü. Avrupa Gazeteciler Derneği Başkanı Adnan Fişenk, Endüstri Gazetecileri Derneği Başkanı Ümit Uçar, Kültür ve Sanat Muhabirleri Derneği  Başkanı İbrahim Gökdemir , Ankara Gazeteci ve Yazarlar Derneği Başkanı Ömer Uzun ve çok sayıda gazeteci düzenlenen etkinliğe katıldı. 

Nazım Hikmet Kültür ve Kongre Merkezinde düzenlenen Grup Abdal konserini binlerce kişi izlerken konser sonrası ASMMMO Başkanı ve yöneticileri Grup Abdal üyelerine plaket ve çiçek  verdi.

İçerik Fotoğrafları

Sosyal Medyada Paylaş