SEMİNERLER DOLU DİZGİN DEVAM EDİYOR

news-detailsAnkara Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası(ASMMMO) tarafından Kocatepe Kültür ve Kongre Merkezinde Uygulamalı Gelir Vergisi Beyannamesi Düzenleme Semineri yapıldı.
 
Yoğun bir katılıma sahne olan seminer hepbir ağızdan söylenen  İstiklal Marşı ve Atatürk'e saygı duruşu ile başladı
 
  Sunumunu  YMM Murat YILDIZ ile SMMM Serkan KUMDAKÇI'nın yaptığı seminerde bir konuşma yapan Oda Başkanı Ali Şahın şunları söyledi : Bu hafta muhasebe haftası ama bir açıklama yapmak istiyorum. Genelde vergi haftası ile muhasebe haftası çakıştığı için karıştırılıyor. Bu haftalarda vergi haftası mı  muhasebe haftası mı kutluyoruz sorusu akla geliyor meslektaşlarımızda. Vergi haftası şubatın son haftası olarak tarif ediliyor. Odalarımız kurulduğunda mesleğimizin resmileştiği 13 Haziran tarihinde birkaç sene muhasebe haftası kutlanmış. Meslek örgütümüz daha sonra daha katılımcı ve coşkulu olması için 1-7 Mart arasında muhasebe haftasının kutlanmasına karar vermiş.
 
ELEŞTİRİLERE YANIT
 
Son dönemde yapılan bazı eleştirilere cevap veren Oda Başkanı Ali Şahin sözlerine şu şekilde devam etti: Mesleğimizin en yoğun zamanı olan şubat-mart-nisan ayında ilk defa böyle ölümler yaşadık. Yıllardır feryat ettiğimiz bir konu bu acı olaylarla göz önüne gelmiş oldu. Yoksa meslek grubumuz ilk defa yaşamıyor bu tür olayları.

Bu sorunları ifade etmek için 28 Şubat'ta bir basın açıklaması yaptık arkadaşlar. Basın açıklamamızın tarihini eleştiren bazı meslektaşlarımız oldu. Olayların art arda gerçekleşmesi ve TÜRMOB'un 1 Mart'ta Ankara'da basın açıklaması yapacak olmasından ötürü hızlı karar alıp uyguladık. TÜRMOB ile basın açıklaması tarihi konusunda çakışmak istemedik.

Bizleri mesleğimize uzak olmakla itham eden-eleştiren arkadaşlar 28 Şubat BA-BS'nin son günü niye bugünü seçtiniz diyorlar. Daha önce söyledim yine söylüyorum BA-BS formları süresinden sonra 10 gün içerisinde verildiğinde düzeltme hakkınız var ve cezayi müeyyidesi yok. Aynı eleştiren arkadaşların birçoğu yazık ki TÜRMOB'un 1 Mart'ta gerçekleştirdiği basın açıklamasına gelmediğini gördüm.

İçerik Fotoğrafları

Sosyal Medyada Paylaş